2019 m. birželio 20 d., ketvirtadienis

Vasaros kvapas šieno kupetoje


O jums neatrodo, kad vaikystėje viskas buvo kitaip? Žiemos – šaltos ir snieguotos, vasaros – karštos ir kupinos linksmybių. Mes užaugome, pasikeitėme, pasikeitė ir Žemė. Anksčiau vasara kvepėdavo šienu, kurį sukrovę į kupetas, žaisdavome karalystes ar slėpynes. O dabar? Išalinti kaitros, keiksnodami eismo kamščius stengiamės kuo skubiau pasiekti namus ar biurus, vasarinį džiaugsmą patiriame tik išvykę į tolimą šalį, prie svetimos jūros, apsupti svetimų žmonių ir jų kultūros.

Keistas sutvėrimas tas žmogus. Kas jis toks? Visatos dulkė, blaškoma Visatos bangų? Veikiau nenuovoka parazitas, naikinantis planetą, kurioje pats gyvena. Jis savanaudiškai savo veiklai pavergia kitas gyvybės formas, tarsi vienintelis visos Žemės savininkas eikvoja jos resursus. Su savo trumparegiška mąstysena žmogus mato tik save, o Žemė nori gyventi.
Ar žinojote, kad Žemė dainuoja? Mokslininkai tai yra įrodę. Žemės dainą jie pavadino Šumano bangomis. Ne, su vokiečių kompozitoriumi tai neturi nieko bendra, nors daug kas sako, kad mūsų pasaulyje atsitiktinumų nebūna. Ši daina ne tokia, kaip įprasta žmogui. Ši daina labiau artima banginių dainoms, t.y. tam tikro dažnio garsams, nepagaunamiems žmogaus ausiai ir smegenims. Šumano bangos – natūralios Žemės rezonansinės bangos, palaikančios normalų gyvybės egzistavimą ir funkcionavimą planetoje. Šių bangų dažnis atitinka žmogaus smegenų skleidžiamų bangų dažnį. Kai žmogaus smegenų ir Šumano bangos nesutampa, nukenčia žmogaus miego režimo kontrolė, silpsta imuninė sistema, greitėja senėjimo procesai. Žmogus – kenkėjiška būtybė, kenkianti net pati sau. Vis tobulėjančios technologijos, kiekviename žingsnyje naudojami elektriniai prietaisai, betoninės namų sienos trukdo natūralioms Žemės bangoms pasiekti žmogaus smegenis ir jos išsibalansuoja. Mokslininkai bando išrasti aparatą, kuris sinchronizuotų žmogaus smegenų bangas su Šumano bangomis... Ar tik ne per vėlu ir ar ne juokinga, kai iš pradžių sunaikiname, sugriauname, o po to bandome atkurti?
agne tamulionyte
Kiekvienų šventų mišių metu vienas kitam linkime ramybės. Ramybė yra šventa. Tik ramybėje žmogaus protas nurimsta ir susinchronizuoja su pasauliu. Tačiau kaip tą ramybę pasiekti? Vis daugiau žmonių atsigręžia į dvasingumą, į vidinės ramybės paieškas. Vieni keliauja į Braziliją pas čiabuvius, tikėdamiesi, kad būtent jie padės atverti širdies čakrą. Kiti apsaugos ir stiprybės ieško talismanuose, gilinasi į mineralus ir jų poveikį žmogui: dūminis kvarcas gina nuo pikto ir negatyvių energijų, skatina mokytis, tobulėti ir džiaugtis gyvenimu; safyras laikomas išminties akmeniu, suteikia aiškumo, koncentracijos, gerina protinę veiklą, stiprina atmintį, atneša vidinę ramybę; opalas garantuoja sėkmę kilnius tikslus turintiems žmonėms ir pražudo piktavalius... Visa tai yra bangos, vibracijos ir dažniai. Žmogus yra per menkas, kad priimtų tokį milžinišką kiekį informacijos iš aplinkos. Pažinimas – raktas į vidinę ramybę. Pažink save, savo siekius, savo aplinką, kitus žmones ir savaime atsiras pagarba tam, ką pažinai, ir užgims noras tai saugoti ir nenaikinti. Visai kaip Antuanas de Sent Egziuperi savo „Mažajame prince“ rašė: „Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji“. Šimtmečiais žmonija pati sau kartoja pamatines tiesas, bet pati ir ignoruoja jas.
Viską valdo gamta. Net ir žmogų, kuris pasiruošęs menkiausius dalykus išnagrinėti iki jų cheminės formulės, kad kaltę dėl savo bėdų ir nelaimių galėtų suversti kažkam kitam, tačiau jo logika nepajėgi suprasti, kad tai jis pats visų blogybių šaltinis. Dramblių kaimenė Indijos glūdumoje sugriovė kaimą. Kas dėl to kaltas? Tikrai jau ne drambliai! Žmogus įsiveržė į dramblių tūkstantmečiais gyventą teritoriją. Lūšis išpjovė ūkininko vištas, o vilkai užpuolė avis. Dabar tiek lūšis, tiek vilkus reikia išmedžioti, nes jie kelia grėsmę. O kodėl ūkininkas pasistatė vištidę lūšies teritorijoje? Kodėl avis atvedė į vilkų medžioklės plotus? Tigras zoologijos sode sudraskė į jo aptvarą patekusį žmogų ir už tai buvo nušautas. Tigro vieta – ne zoologijos sode. Matome kitus, bet nematome savęs.
Užteršęs žemę ir vandenį, žmogus kelia galvą į dangų, į kosmosą ir ieško ten gyvybės, planetų, kurias lyg vėžinė ląstelė galėtų kolonizuoti ir sunaikinti, ateivių. O kas, jei ateiviai jau seniausiai Žemėje gyvena? Kas jei mes kiekvieną dieną su jais susiduriame? Juk ateiviais galėtų būti bet kas – bakterijos, melsvadumbliai, banginiai su savo dainomis. O gal ateivis yra pats žmogus, nesugebantis pritapti šioje planetoje ir todėl ją sąmoningai ar nesąmoningai naikinantis? Kas turėtų nutikti, kad žmonija atsikvošėtų? Koks įvykis tarsi rūgšti citrina supurtytų žmoniją ir priverstų ją atsimerkti? Ar apskritai įmanoma žmonijai įgyti tiek drąsos ir galios, kad sustabdytų šį į susinaikinimą vedantį procesą?
Žmogui niekada nesulaukti atleidimo iš Žemės ir kitų gyvybių. Su savo ydomis jis jau per toli nukeliavo ir kelio atgal nebėra.
O kaip norisi sugrįžti į laikus, kai gyventi dar nebuvo taip baisu ir kai dar galėjau justi vasaros kvapą šieno kupetoje...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą